83. Konvent Společenství Úplňku – Novoměstský pivovar

Publikováno dne: 24.10.2016

Tento Konventikl byl pro mne opravdu náročný! Shodou okolností jsme si zvolili datum na 19. října tedy na druhý den PBS www.praguebarshow.cz, která se každoročně koná v Novoměstské radnici a kde já nemůžu z obchodních důvodů chybět. No nic méně to šlo spojit dohromady a dokonce jsem pro bratry sehnal pět volňásků. Dealer co mi jeden volňas vždy nosí se sice škubal, ale po mé replice, že přivedu pět význačných gastronomických osobností, změknul a volňasy sehnal :-).

PBS začíná pro nás podnikající v pohostinství sympaticky ve 12.00 a končí ještě sympatičtěji ve 20.00 a tak jsem neměl strach o začátek Konventiklu, který je svoláván – vyjma výjezdů – vždy na 19.00 hodin. Bratři, byť pozváni to stejně ve většině nestíhali a tak si PBS, vyjma Ber8 a Vapegra, vůbec neužili. To však nemohu říci o sobě :-)….. Hihi…

Nyní však již k samotné hospě kam jsme nakonec zavítali. Zvolil jsem Novoměstský pivovar ve Vodičkově ulici. Tento prostor je svým způsobem magický a v pravdě raritní.

Citace z jejich webu:
Dovolte nám, abychom Vám představili ojedinělou gastronomickou raritu, která se nachází přímo v centru Prahy, cca 400m od Václavského náměstí – První Novoměstský restaurační pivovar, který byl založen v roce 1993.
Tato citace je pravdivá, neb to bylo pro nás Pražáky v roce vzniku 1993 něco jako zjevení! Najednou jsme seděli někde, kde jsme pili úplně jiná piva něž doposud jsme byli zvyklí a navíc nám moc chutnala.

No nicméně se časem stalo to, co se stalo snad se všemi restauracemi v centru. Nevěděli, co si za normální jídla a piva chtít a tak trochu zpanštěli :-(. Jasně si pamatuji dobu konce devadesátek, kdy stávala Plzeň v centru běžně 55,- za často 0,4 litru a jako rekord vím o ceně 110,- Kč/0,4l Staropramenu na Malém náměstí v pivnici U Prince… Takže se v té době svými cenami stal Novoměstský pivovar pro obyčejné Čechy, kteří by přišli JEN na pivo, naprosto nedostupným a to až tak, že jak vás slyšeli u vchodu mluvit česky a řekli jste, že jdete jen na pivo, tak vás rovnou vypoklonkovali jako nežádoucí hmyz 🙁 !!!
Žili z cestovek a hlavně z Rusů…

No nicméně čas oponou trhnul a my jsme v roce 2016 🙂 !!! Ceny jak jídel, tak i piv jsou normální. Přišel jsem tedy zamluvit šest míst a vybral Radní salonek vpravo a hned cca 10m od WC. Jsme již starší pánové a tak se to bude hodit… Stůl cca pro 8, ale my se tam aspoň pohodlně vejdeme :-).. Na víc z celkové kapacity 375 lidí (dle jejich webu) tam ten večer sedělo cca 40…. Také jsem objednal i prohlídku pivovaru v ceně á 117,- Kč/ osoba, bo to neobjednat, by mi bří neodpustili 🙂 !!!

No překvapení nás čekalo hned při příchodu, bo nám bylo sděleno, že Radní salonek je CELÝ zadán pro nějakou svatbu, či čo a tak jsme se rázem (v poloprázdné hospodě cca 80 lidí) ocitli v roli těch sice ukřivděných, že nemáme SVÁ místa, ale ochotných popřípadě vyjednávat :-)… No vyhádal jsem prohlídku zdarma :-). Takže začátek docela vyšel. Posadili nás v salonku Na spilce a stěžovat si opravdu nemůžeme. A to jak na pifka, tak alespoň já, ani na jídlo, neb jsem se opravdu sqěle nacpal:
Šéfkuchařovo večerní pošušňání (křupavé bramboráčky, uzená krkovička, nakládaný hermelín, dušené zelí, hříbková omáčka) fuckale nemělo chybu !!!

Celá ta návštěva mě potěšila. Nejenom tím, že se už vrátili i v Novoměstském pivovaru do normálu, ale i tím přístupem personálu, který byl asi příkladný, i když mohl Padoleaf dříve zakročit, ale to ať si okomentuje on sám.

Musím ještě poznamenat neúčast Icena, bo mu byla milejší operace menisku, které dal přednost, před setkání s bratřími ???!!!! No FUJ !!! Meniskusy máš jen dva, ale bří pět !!! Tak to se doufám již u nikoho nebude opakovat !!!

Pochoďák.

www.npivovar.cz

6 3 3 2 2 2 2 20
7 3 4 4 3 2 3 26
7 4 3 3 2 2 4 25
7 3 4 3 3 2 3 25
7 3 3 3 3 2 3 24
* 6 4 5 4 4 4 3 30
  40 20 22 19 17 14 18 150

 

2 komentáře k článku:
“83. Konvent Společenství Úplňku – Novoměstský pivovar”

  1. Padoleaf píše:

    Nějak se mi nechtělo zakročit, protože ukecaný místní sládek nevedl tak tupé kecy, jako ten minulý (délka komínů). Spíše je potřeba připodotknout, že jste měli tou reklamní akcí „uděláno hezky“ už od brzkého večera a propracovat se k vašemu chichotání chtělo ráznou spotřebu. Pravdou je, že mě přechod od turistické atrakce ke snesitelné hospodě příjemně překvapil.

  2. Ber 8 píše:

    Na pivo se tam zajít dá, i na jídlo.
    Ale faktem je, že to je dyzajnem, koncepcí obsluhy, atmosférou a vůbec pojetím už trochu retro. Pokus o vesnickou stodolu uprostřed velkoměsta. Dnešek si žádá spíš stylovou čistotu, jednoduchost, účelnost, ne takové to „útulno“ a napodobeniny různých starých materiálů.

Komentáře

Pro přidání nového komentáře k tomuto článku, se musíte nejprve přihlásit.

Webdesign: Kabris|NET