14. Konvent Společenství Úplňku – Bar Chýše

Publikováno dne: 26.11.2010

Čas: 19,00 hod., Místo: McDonalds u stanice metra Holešovické nádraží. Zatímco Velký Komtur se důstojně procházel holešovickými ulicemi, aby nabral sílu, většina bratří se zbaběle schovávala před zimou ve velkovýrobně sladkých housek s mletým masem. Mám podezření, že i konzumovali!

Takže honem rychle na pivo! Když jsme nasedali do připraveného taxi, většina osazenstva neměla tušení, kam se jede a co nás čeká. Po cestě Argentinskou ulicí a potom v Kobylisích se tipovali hospody, v Bohnicích už tipy řídly, a když jsme vjeli do Čimic, tipování náhle přestalo – nikdo nevěděl, kam jedeme. A najednou jsme tam byli.

Naproti odpornému paneláku to stálo. Příjemná hospůdka, snad z upravené garáže.  Bar Chýše http://www.barchyse.cz/ . Raději jsem dopředu řekl, že se uvnitř nekouří (naštěstí nikdo moc neprotestoval) a šlo se dovnitř.  Vítala nás příjemná obsluha v podobě majitele, skvělé Matuškovo pivo http://www.pivovarmatuska.cz/ a také Sv. Norbert z http://www.klasterni-pivovar.cz/ .

Pivo bylo skvělé, skvěle se hodilo k našim debatám o rozvodech, dětech, tvorech jménem ženy a také k divokým hádkám některých bratří, kteří vyrušovali zde přítomné obyvatele čimického sídliště. Ticho bylo alespoň, když se jedlo. A jedlo se skvěle a hodně. Nikdy bychom nevěřili, jaká chutná krmě se může vařit, smažit a péct v bývalé garáži. Výše účtu byla velmi příjemná, a i proto se cestou taxíkem zpět (jinak se to dát nedá) bratři rozplývali chválou na tuto hospodu.

Icen

8 4 4 3 5 3 3 30
8 4 4 4 4 4 4 32
9 5 4 5 4 4 3 34
* 8 4 4 3 4 4 4 31
7 5 4 4 5 5 4 34
10 4 5 4 4 5 4 36

50
26
25
23
26
25
22
197

4 komentáře k článku:
“14. Konvent Společenství Úplňku – Bar Chýše”

 1. Februarius píše:

  Bar Chýše je druh hospody který miluji. Majitel na place a za pípou, hrdý na svůj podnik a do všeho dává kus srdce. Tady mám pocit, že jsem HOST, který za své peníze dostane to nejlepší. Schválně jsem si objednal bezmasé jídlo, osmahnout kus flákoty je poměrně jednoduché a kuchyni to moc neprověří. Bramborové nočky s omáčkou z celých rajčat, čerstvé bazalky sypané parmazánem byly naprosto úžasné. Teplo z krbových kamen a nekuřácké prostředí umocňovalo skvělý záitek. Jen jedna drobná výtka, chybělo mi nějaké slabší pivo na žízeň.

 2. Padoleaf píše:

  Milá hospůdka, která už po vstupu vypadala na vysoké body. Ovšem po jednom chuťovém akordu místního špízu bylo jasné, že tam někde za dveřmi kuchyně je kouzelník či kouzelnice. Pivu se nic vytknout nedalo. Řvoucím bratrům teda už více, ale to už bude náš věčný kolorit. Nekuřácví mi nevadilo, stejně jsem musel venku mudrovat do mobilu, a ono krbové teplo hnedle připomene jiné „krby“. Fakt dost dobré.

 3. Ber 8 píše:

  Hledat chyby na téhle hospodě může leda pichohnid. Ano, nábytek jak z panelákového obýváku, překážející dýhový box, maličký hajzlík… Jenže v tom to je, ono to sem patří, ta hospoda si na nic nehraje, ví, že je na sídlišti a chce „jen“ nabídnout příjemné posezení u dobrého jídla a pití. Tak vyspělou kuchyni by tu ale nehledal nikdo. A matušku a norberta už vůbec ne. Personál neobtěžoval blbým rádiem či popovými CD, hrál se rock pro dospělé. A vono i návštěvnicto vypadá jinak, když jde hospoda touhle cestou, žádní pitomci, co by tu dělali. Mám raději intimnější temnější bary, kam může jít člověk sám, ale tohle je prostě restaurace a přitom moc milá. Nakonec bydlet v paneláku v Čimicích nemusí být konec života, když máte pod okny kousek ráje.

 4. Pochodak píše:

  Tak mám moc radost, že tu Rokytku někdo trhnul :-).

  Vezmeme-li to popořadě, tak :

  Pivo 3. místo !!!, ale není divu, když to byly samé nynější či bývalé Matušky;
  Obsluha 1. místo a to roznášel starší chlápek a ne Olinka :-);
  Jídlo 2. místo, ale on ten gulášek U Pivoje asi netrhne hned tak někdo;
  Prostředí 1. místo, zkrátka co je malý a hezký a má funkčí krbík, tak boduje;
  Atmosféra 1. místo, řvali jsme jen my na sebe a nikdo jinej ani na nás :-);
  Cena/výkon 3. místo, já hodnotil i tak za plný počet
  Sortiment 4-6. místo , pale zase na tak malý prostor – úžasné.

  To pak není divu, že jsme našli nového lídra. Sice tam asi hned tak na jedno nezaskočím, ale každému kdo je Čimic a okolí to doporučím !!! Navíc jestli někdo chce prožít opravdu příjemný večer s kamarády u výborného piva a kuchyně, tak se tam dá dojet, my to taky dokázali :-). Hlavně to stojí za tu cestu !!!

Komentáře

Pro přidání nového komentáře k tomuto článku, se musíte nejprve přihlásit.

Webdesign: Kabris|NET