125. Konvent Společenství Úplňku – Pivovar Prokopák

Publikováno dne: 01.10.2020

Inu za povedený se ukázal nápad ohlásit výjezd, tedy sraz o páté v dosti odlehlé části Prahy odříznuté navíc rekonstrukcí tramvajových kolejí. Na Barrandov se někteří z nás dostávali pěšmo, jiní komplikovaně náhradní dopravou a další nekomplikovaně taxíkem. Deštivý státní svátek zapříčinil nutnost léčivého panáku z bylin švédských kapek hned po pozdravu. A šlo se na túru. Nejsem příznivcem pěší turistiky, takže stačilo 1,2 km z kopce a ocitli jsme se před cedulí Pivovar Prokopák.

U ústí do Prokopského údolí byl za první republiky zájezdní hostinec a současní majitelé se jej jali rekonstruovat v roce 2017, aby otevřeli v únoru 2020, měsíc před virovou krizí. Onen měsíc ale stačil, aby Pražané z barrandovského sídliště uvěřili pěnivému moku z tohoto pivovaru a pomohli mu překlenout ono těžké období. Prokopák přežil a v teplých letních dnech ukázal sílu své zahradní restaurace.

Klasická desítka KLUK – pitelná a překvapivě hořká, další piva celkem na úrovni, kvalitou vyčnívala IPA. Jídelníček na poměry velmi dobře poskládaný, moje svíčková obsahovala podařené karlovarské knedle. Neopominutelná byla i tlačenka s domácím chlebem.

Návštěvu pivovaru se nakonec povedlo zajistit i přes nepřítomnost sládka. Kapacitně provoz restaurace zatěžuje pivovar z jedné poloviny, můžeme proto očekávat, že se jejich pivo bude postupně objevovat i v jiných pražských hospodách.   

Uprostřed vcelku umírněné pivní spotřeby se v sítích objevila spekulativní informace o opětovném vyhlášení nouzového stavu po volbách. No, dalo by se říci: To nám dělat neměli. Umírněná spotřeba se dynamizovala a začaly se množit stížnosti na akustiku sálu restaurace. Skřítci vylezli z trní a mechu a panáky do nás padaly jak zamlada. Diskuze spočinula v hádce o tvrdost našich pivních břich, to byla úroveň nejslušnější, aby pokračovala do úrovně, o které se střízlivě psát nedá.

Pochopitelně jsme zavírali hospodu značně upraveni, ale podle všeho nás několik taxíků úspěšně a bez šrámů na těle i duši rozvezlo do domovů. Opětovně podařený konvent. Dej nám bože sílu k mnoha podobným.

 
  7 4 4 4 3 4 4 30
* 8 4 4 4 4 2 4 30
  7 5 3 5 2 4 3 29
  6 2 5 5 3 2 4 27
  8 5 5 5 4 3 4 34
  9 4 5 4 5 4 4 35
  45 24 26 27 21 19 23 185

 

Komentáře

Pro přidání nového komentáře k tomuto článku, se musíte nejprve přihlásit.

Webdesign: Kabris|NET