119. Konvent Společenství Úplňku – Rebel Wings

Publikováno dne: 20.12.2019

Blížil se úplněk, který tentokrát vychází na 12.12.2019 v šest hodin dvanáct minut ráno, kdy bude Luna v souhvězdí Blíženců.

Nebylo možno nechat nic náhodě, teď, v době adventní, tedy konvent svolán o dva dny dříve, desátého. Modří už vědí, že prosinec je měsíc složitý, protože se blíží vánoční večírky a restaurace, právě ty, které bývají středobodem našeho zájmu, mohou být obsazené, bo předem rezervovány nějakými kretény. Komturem opět já. Vytipované restaurace už počátkem prosince byly fakt v hajzlu, protože zabukované, a tak jsem s krůpějemi ledového potu na čele sáhl do myšlenkových rezerv a objednal 6 míst v Rebel Wings, na své občanské alter ego, tedy Horáček, protože Pažout je ten druhej.

Chvíli jsem se kochal představou, že v nouzi nejvyšší vyberu opět Pivní bar Ostrý, protože u bratrů měl velký úspěch a určitě bych opět zaujal odvahou. I za to sombréro by to stálo. Ale Rebel Wings nezklamal, místa byla.

Na nebi svítil měsíc skoro v úplňku, sraz přímo v restauraci, patrná nervozita v očích bratrů opět signalizovala, že se obávají, že se zase pojede někam do prdele na kraj Prahy nebo Brna. Po rozptýlení obav, že  Rebelská křídla jsou onou finální destinace, byla znatelná úleva. Zejména Icen si pochvaloval jak širokoúhlé obrazovky, tak lokaci.

Mojí snahou bylo vybrat sezení mimo zorné pole milovníků fotbalu, což se nepodařilo, takže v průběhu konventu zahýbaly oči bratrů od půllitrů, přes jídelníček a stoly s půvabnými děvčaty i na zápas Dortmund – Slávia Praha. Nedalo se nic dělat, monitory byly všude.

V 18:55 nás bylo v knajpě jen pět… i v 18:56 bylo nás pět (Karel Poláček by měl radost). V očích zúčastněných to jiskřilo nadějí. 18:59 pět… 19:00 eště furt pět. Úderem 19.00 Icen nasadil sobréro, protože klimatické změny se neočekávají a pořád je doba ledová. V 19:01 propukl společný jásot, bo bylo zřejmé, že Berosmička nestihla začátek a sombréro ho v příštím roce nemine. Vše bylo dokumentováno fotografií času na našich mobilech…. Takže následovaly objednávky, panáčky s nefitrovanou becherovkou nás přiváděly do lepší a lepší nálady, protože Ber8 furt chyběl. V 19:15 se už nás začaly zmocňovat obavy, že se něco děje, které Icen rozptýlil slovy: „Vy volové, von tentokrát asi vopravdu umřel…“. Diskuse nabírala poměrně funerální charakter a začali jsme přemýšlet o termínu pohřbu. Před hospodou se valily davy demokratů milionářů z Miliónů chvilek pro demokracii, a tak jsme začali doufat, že bratr je někde mezi nimi, protože demonstrace – to je jeho hobby.

Nakonec se s davem přivalil, vyčerpán z dlouhého jednání s úřady a uzoufán, že je podveden ženou, kterou ani neprcal. Na chlácholivé argumenty „Vole, je to píča…“ ani nereagoval.

Pivo bylo celkem slušné, akorát Pocho klasicky začal všechno kritizovat a dokonce jedno pívo vrátil. Je to jeho tradice, prostě 63 let je 63 let, člověk má v tom věku už nervy v kýblu a před sebou vyhlídky na odmašťovnu, v horším případě Alzheimer centrum. Nerudný stařík dokonce kritizoval objednávku předkrmu metrové klobásy, páč prej …“ bude hnusná, vole, to je jasný…“. Nebyla, což chlapsky přiznal.

V nabídce piv – Rebel Tudor, Rebel Černý, Kounický ležák, Rebel Wings speciál, Výroční speciál, Rebel IPA a Premium originál.

Jídelní menu poměrně slušné (z mého pohledu), takže objednána 2x křídla Buffalo (Icen, Gynko)a jednou Plný pekáč grilovaných uzených vepřových žeber (Padoleaf…).

Ber8 si dal na zahřátí a zlepšení nálady vývar, zbylí bratři se nacpali tou metrovou klobásou a poté si vystačili opečenými šlupkami brambor se sýrovým dipem (velmi chutné), který Pocho vylizoval prsty.

Skřítkové vylezli z děr a měli různé barvy, hnědou (fernet), zelenkavou (Becherovka nefiltr) a bleděmodrou (Absinth).

Co říci na závěr – Ber8 si nakonec sice trochu zlepšil náladu, ale zraněná a zrazená duše je prostě bolestivá. Byla to píča. Pak Pocho zklimbnul, a vše se chýlilo ke konci… útrata celkem 4.410,- Kč, tedy krásných 735,- Kč/hlavu. Z piv mi nejvíce chutnala 11 Tudor a IPA.

Po zaplacení sbalil Icen opět sombréro…….. a brali jsme se domů… Na cestu bratří Společenstva úplňku domů svítil na nebi měsíc jako koláč s tvarohem, řečeno předčasně umrlým rebelským básníkem, co víc si přát…

A to je celý.

Gynko

rebelwings.cz

 
  6 4 3 4 3 2 3 25
  5 3 3 2 3 3 4 23
  5 4 4 3 2 3 3 24
  5 3 3 2 4 3 4 24
* 7 4 4 4 4 3 4 30
  5 3 4 3 2 3 3 23
  33 21 21 18 18 17 21 149

 

Komentáře

Pro přidání nového komentáře k tomuto článku, se musíte nejprve přihlásit.

Webdesign: Kabris|NET