116. Konvent Společenství Úplňku – Restaurace Jankovna OC Chodov

Publikováno dne: 04.10.2019

Setkání v metru na Chodově, na nástupišti, vyvolávalo v brařích opětovnou nejistotu, že se někam ještě pojede. Možná doufali, že opakovaně do Pivního baru Ostrý. Ale nejsem debil.

Bratr Padoleaf, který se dostavil s kufrem a vypadal, jako by byl právě vyhozen z domova, mudroval, že nikam daleko nejde, jinak nakope komtura do řitě. Nebylo to nutné. Restaurace nebyla ani ve walking distance, protože se do ní jelo prakticky z vestibulu metra po jezdících schodech. Prostě nástupiště metra, pak výtah pro postižené a Padoleafa s kufrem s Pocho,  jezdící schody a rovnou hospoda. Takže OC Chodov a Jankovna.

Sombréro tradičně vyfásnul Icen.

V nabídce piva převážně z Pivovaru Vilém z Jínců a Pivovaru u Přeška – desítka z Přeštic, Malý Janek 11, Velký Janek 12, Schönborn Weizen 12 – pšenice, Strakáč 12, Blondýna z bazénu 11 ALE, Svatováclavská 14 a Budvar 33.

Úvodem několik ostrých vtípků, objednávka, některým moc nevoněl Malý Janek 11, a to ani poté, co vzali sklenici s mokem druhou rukou. Prostě někde byla zrada.

Po rychlém rozjezdu objednán 4x maxiptáček, z toho 3x rýže!!, přitom gurmeti vědí, že typické španělské jídlo se musí jíst s knedlíkem. Karlovarským, samozřejmě. Pak 1x quesadilla (prý výborná) a Pocho žužlal rampstejk rér.

Pivečka létala, cvičené sosáčky bratří nad některými pivy se ohrnovaly a piva byla vrácena nedopitá. Oproti tomu objednávku malé Blondýny přinesla opravdová malá blondýna. Bylo lze poznat podle obočí, že byla přírodní. Zkušení totiž vědí. Malinkatá, malinkatý kozičky, malinkatej zadeček, prostě krása. K tomu vylezli z trní a mechu skřítkové – fernety, vodky, becherovka. A jako nášup k blondýně v TV MS v lehké atletice. Gazelí nohy skokanek do výšky  vyvolávaly vzrušené chvění chřípí. Alespoň mého. Pouze Ber8 se tvářil, že ho sport nezajímá.

Témata – jako obvykle, pivo, chlast, občas šukání….  Došlo i na právě probíhající MS v rugby.  Nejvíce ovšem zaujal bratr Padoleaf odbornou přednáškou  na téma „inseminace jalovic“. Je to jednoduché, prý stačí řitním otvorem jalůvky zachytit děložní krček a cvičeným malíčkem inseminovat býčí sperma pipetou. Pravdou je, že Pocho a jeho obliba v hasicích přístrojích dost tématu konkurovala.

Zavíračka některé překvapila (OC zavírá ve 22.00), ale nebylo to na škodu. Útrata 3.895,- Kč celkem, tedy krásných 649,- Kč na hlavu. Kasírník byl zaskočen naší rozvernou náladou, neb byl po předložení lístku požádán o chvíli strpení. Když přišel, vyžádal si vytištěný účet, podal jsem mu, jako správný komtur, peníze i s účtenkou. Z peněženky. Jeho překvapení, že se jedná o účtenku z Bauhausu za celých 720,- Kč bylo nehrané. Moje také.

Společná cesta domů metrem, akorát Padoleaf odjel s kufrem dříve.

A to je celý.

Gynko

jankovna.cz

 
  6 3 3 4 1 2 3 22
  5 3 3 3 3 2 4 23
  4 3 4 3 2 3 3 22
  4 3 4 4 2 3 4 24
* 6 3 5 4 3 3 4 28
  6 4 3 2 2 2 3 22
  31 19 22 20 13 15 21 141

Komentáře

Pro přidání nového komentáře k tomuto článku, se musíte nejprve přihlásit.

Webdesign: Kabris|NET