114. Konvent Společenství Úplňku – Pivárna U Klauna

Publikováno dne: 09.08.2019

Přiznám se, že jsem tudle hospodu vybral, tak trochu náhodou. Hodlal jsem Společenstvo poslat v létě do „perdelí“ za Prahou, ale tyto hospody (pivovary) jsou prostě v „perdelích“ za Prahou tak trochu stejné, a navíc blbě dosažitelné a z logistických důvodů pro nás nepoužitelné.  No, a v těch popírajících větu předešlou, jsme již byli.

Musím také společenstvu sdělit, ze zcela sobeckých důvodů – zdálo se vám chrousti někdy o chuti piva? Musel jsem prostě opět ochutnat tu jejich absinthovou jedenáctku naceněnou krutě na 71 kč. Pánové, poprvé se mi v životě stalo, že jsem dopíjel poslední dva centimetry „kozy“ ve sklenici a zažíval na patře orgaistické stavy. Druhé a třetí a v řiť emoce odešla, ale po posledním kyseláči (po všech těch jiných pivech a vodkách s pepřem) mi ona chuť zůstala na jazyku ještě v půlnoční tramvaji.

Tato hospoda by nemohla přežít jinde než mezi moderními „paneláky“ na sídlišti se soukromou ochrankou, kde i malé byty stojí nad 7 miliónů. Holt, místní obyvatelé parkující v krytých garážích čtyřkolky za mega, si zde kupují petky k seriálu za 3 kila. Takový je místní reál. Kvalita čepovaného piva přizpůsobená kupní síle. Pivní sejra podle odborného názoru jednoho z nás nešel zalít ani jedním pivem z nabídky. Deci ležáku do sejru ale bylo součástí ingrediencí na talíři. Bez komentáře přijato.

Z hlubokomyslných témat pivní debaty vynikla hláška „Piče,vole“ https://www.youtube.com/watch?v=2BMrJdh_Utc  autorství Američanky Jessica Korda, které klení v mateřském jazyku je americkými rozhodčími nepostižitelné a následná asociace, kterej že chlap vede golfový žebříček? Koepka, tedy česky Kepka ….. suše od stolu fláknuto mozkem, co si fotograficky pamatuje slovníky: staročesky je to lůno, vulva … ještě přesněji piča či pička. Ono slovo „kepka“ už pochopitelně zůstalo s námi celý večer.

Společenstvo tentokrát neodjelo taxíky, ale tramvajovou sockou do centra. Já pochopitelně nabuzen vystoupil před cílem a musel se dokomunikovat čtyřmi Úněticemi v silně „konzervativní“ hospodě vlastněné válečným veteránem z Afganistánu. To už ale je jiný příběh…

https://www.facebook.com/uklauna

 
  7 3 3 2 3 3 4 25
* 9 3 3 3 4 2 3 27
  6 2 3 2 2 3 3 21
  8 2 3 3 3 4 2 25
  7 3 2 3 4 3 3 25
  4 1 3 2 2 2 2 16
  41 14 17 15 18 17 17 139

2 komentáře k článku:
“114. Konvent Společenství Úplňku – Pivárna U Klauna”

  1. Bylbort píše:

    Opravdu jsme literárně perlili mocně. Tolik staročeských slov najednou jsem nikdy neslyšel. Kepka a kepák jsou asi nejlepší. Taky co je vlastně hňup? Je to vykleštěný kozel nebo sleď nebo treska nebo slaneček??? Kdo to ví, odpoví…

  2. Gynko píše:

    Hňup je sušená treska …….. https://regiony.rozhlas.cz/co-je-hnup-susena-treska-s-opecenymi-brambory-7418339 …. původně i bez brambor, protože brambory eště v tý době rostly v Americe a navíc tam neznaj „ň“…. a nebo je to kozel… https://cs.wikipedia.org/wiki/H%C5%88up … dyk sem to říkal!!! Bo nejsu žádná kepka.

Komentáře

Pro přidání nového komentáře k tomuto článku, se musíte nejprve přihlásit.

Webdesign: Kabris|NET