106. Konvent Společenství Úplňku – Galérka

Publikováno dne: 19.11.2018

14.listopad 2018, pravidelný – tentokrát už 106. – konvektikl, komturem opět moje maličkost. Původně jsem plánoval návštěvu jiného restauračního zařízení, jenže tam měli mimořádnou akci a tak byla zvolena varianta záložní.

Sraz u Kelleyho. Všichni už byli vevnitř, kromě mne a Icena, který se divně belhal ulicí: „To máš z toho prcání“, povídám mu starostlivě… „Já neprcám“, odvětil, jako kdyby nevěděl, že to přece všichni víme.

U Kelleyho si bratr Padoleaf uvědomil, že nemá sombréro, což nás všechny potěšilo.

Po Kelleym rychlý přesun do restaurace „Galérka“ v Bělehradské ulici 44. Restaurací zněla živá hudba, při našem vstupu nastal potlesk, což si páni muzikanti chybně vysvětlili, že patří jim. Nepatřil. Přes veškerou snahu o utajení jsme prostě známé osobnosti, poděkovali jsme za aplaus a pakovali se na rezervovaná místa. „Kántry v hospodě, to mám rád“, glosoval Ber8.

Restaurace je poměrně nová, nyní slaví 2 roky od otevření. Žíznivcům nabízí tři stálé pípy plus čtyři rotující. Objednali jsme si piva a Icen čaj. Následně na nás vybalil, že má dnu a je mu zle. Čímž pádem bylo jasné, že zelená se pít nebude a skřítkové zaplaťpánbu zůstanou tentokrát zalezlí v trní a mechu. Každopádně choroby byly opět středobodem počáteční diskuse, stejně jako otázky personální. Na ženy došla řeč až později. Pochoďák se opět sám divil svým úspěchům, my se jim divíme také.

Konvent probíhal v komorním uspořádání – Forbidden nebyl vůbec, Icen byl opravdu špatnej, vydržel chvíli, Padoleaf odjížděl do zahraničí, takže po strhujícím začátku se musel před devátou poroučet a tak jsme nakonec zůstali v restauraci tři.

Kuchyně povětšině studená, ale měli skvělé zvěřinové klobásky – srnčí, jelení, kančí (zejména ta je výtečná), na jazyku se rozplývající Babiččin špek a Dědečkův bok více i méně pikantní. Ber8 si objednal Taliána, toho ale vrátil, bo vůně nelibé (pan galérník jej nezapočítal). Ještě druhý den, kdy jsem se opět náhodou objevil v této restauraci, se omlouval. Jenže jak pravil Ber8, prostě Talián dokáže bej sviňa. I když byl před vypršením expirace, měl voňavější období za sebou. (Pozn: při návštěvě druhý den jsem okusil škvarkovou pomazánku a jelení klobásu – obé vynikající).

Ochutnali jsme Podřipskou 11%, Albrech svatomartinské 14%, Albrecht Kateřina 12%, Podlesí Hulvát 13% , Cobolis Neipa 16% a Hangár Pilot 15% a samozřejmě fernet.

Útrata ve výši 2.157,- (plus 180,- Kč u Kelleyho) samozřejmě odpovídá menší účasti bratří.

Návrat taxíkama, závěr konventu jsem rekonstruoval druhý den na základě vzpomínek bratří Ber8 a Pocho.

Gynko

http://valaskovi.cz/galerka/

 
  8 5 1 2 4 3 3 26
  8 3 4 4 4 4 3 30
  8 4 3 3 4 4 3 29
  8 3 3 2 4 3 3 26
7 4 3 3 4 4 4 29
  9 5 5 2 3 5 4 33
  48 24 19 16 23 23 20 173

Jeden komentář k článku:
“106. Konvent Společenství Úplňku – Galérka”

  1. Padoleaf píše:

    Já sice odjel, ale neb jsem si obří rychlostí přivodil „zopár promilí“, bylo mé cestování do zahraničí humorné, zpočátku kritické, pak velmi zdařilé. Spací vlak jak za porevolučních časů se zpěvy, …, a řádnou ranní kocovinou.

Komentáře

Pro přidání nového komentáře k tomuto článku, se musíte nejprve přihlásit.

Webdesign: Kabris|NET