102. Konvent Společenství Úplňku – Hospůdka U Voraře

Publikováno dne: 30.07.2018

Limnigraf na Výtoni je stavba na pražském Rašínově nábřeží, nedaleko vyšehradského železničního mostu, naproti Podskalské celnici. Přesně u něj jsme se tentokráte sešli.

V objektu je umístěn limnigraf, což je přístroj sloužící k odčítání a zaznamenávání výšky hladiny Vltavy v čase. Pozoruhodné je, že limnigraf ukazuje hned tři veličiny. Výšku hladiny, směr větru a čas. Bratři se patrně nemohli rozpomenout a podívat se je nenapadlo. Obdobná limnigrafická stanice je postavena na stejném břehu Vltavy, dále po proudu, na Starém Městě, Na Františku a naproti Anežskému klášteru.

Od této secesní stavby s romantickou glorietou naše kroky směřovali do bluesové a jazzové hospůdky U Voraře, které láká kolemjdoucí v ulici Na Výtoni. Zajímavý výběr rumů, místním pivem jsou Svijany a mnoho pozitivních recenzí. To byli atributy, které napovídali umístit konvektikl právě sem. Bohužel, jak šel večer, některé z nich se zkrátka nenaplnili.

„Tak já Vás dám dolu ne?“ povídá mi slečna do sluchátka. Nejsem si jistý jaký a čeho spodek myslela, ale kývl jsem. „Tedy ano, jistě, dolů…no já u Vás nikdy nebyl.“ Kontruji alibisticky. Po ujištění, že nahoru se nevejdeme a na zahrádku se rezervace neberou, jsem souhlasil s tím, že budeme dole.

Dole bylo temno, nebyl tam signál, bylo tam podivně vydýcháno, nebylo tam nikoho a v televizi se hrálo semifinálové fotbalové utkání. Dva dny starý záznam z Ruska. Finále se hraje až zítra. Zde ani světlo nepospíchalo při své cestě na stůl, kde se s každou várkou nanesených vějířků piv působivě vykreslovali kroužky od mokrých den půllitrů a třetinek. „Vidíš to kurva?! A jí ani nenapadne, aby ten stůl utřela, když se neumí trefit na tácek!“ lamentoval jeden z bratrů.

„Já si dám ty saláty!“ poroučel si Ber8. „Jako všechny, jóó?“ ptala se žertovně nosička piv a jídel, myslíc, že lze bervosmu utáhnout na vařený nudli. „No jasně, všechny!“ zasmečoval Ber8 pohotově. Pochoďák, když byla přinesena krmě, ztropil scénu s odmítáním vařených brambor, které si objednal jen v žertu. Zde jsme všichni pochopili, že servírka je taky jen člověk a že s ní není radno žertovat ani žertem. Víc už myslím nepřišla. Já jsem si objednal burger, který byl absolutně katastrofální. Kuchař při jeho přípravě udělal několik zásadních chyb, které tak jednoduchý pokrm jakým burger je, neodpouští. Maso bylo uvařené, nikoliv upečené, konzistence masa připomínala libové maso a absolutně tak postrádala přirozený tuk, který masu dodá tolik potřebnou chuť a strukturu.

Místní piva sbírají, dle webových stránek, certifikáty kvality. Tedy sbírala, neboť ten poslední je 3 roky starý. Pivo bylo nošeno bez pěny a pokládáno na dřevěné stoly, v čemž lze spatřovat absenci elementárních výčepních návyků.

Škoda, interiér působí sympaticky, byť hraje na kýčovitou notu. Je ale vidět, že o něm někdo přemýšlel. Tak ještě dotáhnout to pivo a jídlo. Personál se holt musí cepovat neustále a pořád dokola. Jinak to i Vám takhle nedopadne.

Forbidden

www.restauraceuvorare.cz

 
  4 2 3 2 2 2 3 18
  6 3 1 3 2 3 3 21
4 2 1 4 2 3 3 19
  4 3 3 2 3 3 3 21
  6 3 3 3 3 3 3 24
  5 2 3 3 2 3 3 21
  29 15 14 17 14 17 18 124

Komentáře

Pro přidání nového komentáře k tomuto článku, se musíte nejprve přihlásit.

Webdesign: Kabris|NET